30 Mart 2015

Piton Desenli Bluz

 

Baykumaş'tan hediye gelen bu piton desenli şifon kumaş, çok uzun zamandır bekliyordu masamda. Masamda dememin sebebi, dikmek için sabırsızlandığım, ön sıraya aldığım "torpilli" kumaşlarımı masamın bir köşesine yığarım. Dikiş makinasının başına oturmaya enerjim yoksa kalıplarımı karıştırır, kumaşlara uygun kalıplara karar vermeye çalışırım. İşte bu kumaş da uzun zamandır kendisine uygun kalıbı bekleyenlerdendi. Geçenlerde diktiğim narçiçeği bluzumun kalıbını çok sevince, bunu da aynı kalıpla dikmeye karar verdim.


Bu da narçiçeği bluzum gibi çok rahat ve kullanışlı bir joker parça oldu dolabımda. Hatta bir hafta içinde iki kez giyildi bile.


Kol ve etek uçlarını çevirip diktim, yakayı kendi kumaşından yaptığım biye ile çevirdim. Pratik biye yapımını daha önce burada anlatmıştım.


Kalıp Burda 05/2011 104 nolu elbise kalıbı.

Keyifli ve bol dikişli günler hepinize...

31 yorum:

 1. şahane olmuş elinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 2. Model de desen de harika çok şık olmuş elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 3. Bu kumaş çok güzelmiş ama! Çok yakışmış:)

  YanıtlaSil
 4. renkler harika doğrusu insan dikmeye kıyamaz bunu:) ama sonuç harika

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. haklısın canım. biraz daha fazla olsa kesinlikle elbise olurdu hatta :))

   Sil
 5. Çok şık, kullanışlı bir bluz olmuş. Ellerinize sağlık, güle güle giyin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim. her diktiğim öyle olmuyor ama bunu sık kullanıyorum gerçekten de.

   Sil
 6. Bu bluzu üzerinde canlı canlı Görmüş biri olarak söyleyebilirimki tek kelimeyle nefis. Kumaşın dokusu, dikiş kalitesi ve Üzerindeki duruşu ile ben ilk anda çok pahalıya alınmış satın bir bluz sanmıştım. Daha nice iyi günlerimizde giy canım benim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. her baktığını güzel gören arkadaşım, çok teşekkür ederim canım ;))

   Sil
 7. aslında o dikiş gününde seni köşeye sıkıştırıp bana da bir tane dikmek lazımdı , evet evet sen bana da aynı gömlekten dikmeden kapıyı kilitlemek ve açmamak gerekirdi :) Ya bir de bende de torpilli kumaş çok :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bir dahaki buluşmamızın içeriği belli oldu o zaman. sen kumaşını kap gel, kalıp bende ;))

   Sil
 8. Ellerinize sağlık.Her iki bluz da çok güzel olmuş :)

  YanıtlaSil
 9. Çok hoş olmuş ve de kullanışlı. Güle Gül'e giy 😊

  YanıtlaSil
 10. Desende bluzun modeli de çok güzel ellerinize sağlık güzel günlerde giyin...

  YanıtlaSil
 11. Desen de renkler de bir harika!... insan böyle çok rahat kullanabileceği kıyafetler diktiğinde daha da bir mutlu oluyor iyi günlerde giy canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen canım, ben de hergün giyebileceğim kadar kullanışlı şeyler dikmeyi çok seviyorum kesinlikle. teşekkür ederim ;))

   Sil
 12. model harika çok sık olmuş ellerinize sağlık selamlar....))

  YanıtlaSil
 13. Kalıbın kol detayı çok şık durmuş , kumaş da harika sizde öylesiniz :) Güle güle kullanın. Sevgiler

  YanıtlaSil
 14. Ben genelde çekinirim önünde yakadan böyle dikişler(adını bilemiyorum maalesef) olan bluzlarda. Kabarık veya pot durur üzerimde, giyemem. Ama nar çiçeği bluzunuza da baktım, o da çok güzel durmuş, bu da öyle çok güzel duruyor üzerinizde. Çok beğendim ben de bu bluzları, güle güle kullanın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu tarz yaka detayları dökümlü ve ince kumaşlarda daha şık duruyor. kumaşa dikkat etmek lazım o yüzden. ben de sevdim her iki bluzumdaki sonucu. teşekkür ederim :))

   Sil
 15. Slm. Ellerinize saglik cok guzel dikmissiniz.bir sorum olacakti blog acmak icin neler yapmak lazim kucuk bir yardim lazim.pelin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kullandığınız mail adresinizle blogger'a girin. site Türkçe ve çok iyi yönlendiriyor sizi. blogu açmak en fazla 30 saniye alıyor zaten. kolay gelsin :))

   Sil