27 Haziran 2010

Cevizli Kurabiye


Daha önce de söylemiştim, bu blogda yemekle ilgili yazılar olmayacak pek. Neden? Çünkü evde en az uğradığım yer mutfak! Evet sevmiyorum yemek yapmayı. Mecbur olmasam hayatta yapmam!

Ama arada sırada da olsa bir ilham geliyor, canım birşeyler yapmak isteyebiliyor. Geçen gün böyle nadir zamanların birinde, kurabiye istedi canım. Evdeki yemek kitabından bir tarif beğendim ve yaptım. Tarif oldukça kolaydı ama ben pek acemi olduğum için hamuru hazırlamak zor geldi biraz.

Sonuca ben de eşim de çok şaşırdık. Benim el becerimden olmayacağına göre, ya acemi şansıdır, ya da tarif çok iyidir diyerekten tarifi paylaşayım dedim sizinle. Mutlaka çoğunuz biliyorsunuzdur ama bilmeyenlere fikir olsun.Tarifi yazarken bile tembelliğin dibine vurdum, tarifin fotoğrafını çektim ;p27 Haziran 2010 Pazar

12 yorum:

 1. kalmış mıdır bu güzelliklerden bilmiyorum ama, şu anda içmekte olduğum kahveyi kapıp gelesim var sana doğru... ellerine sağlık. bence mutfağa daha sık gireceğinin sinyallerini veriyorsun ;)

  YanıtlaSil
 2. ben de mutfağı sevmeyenlerdenim,beceremiyorum napyım,ellerine sağlık baya leziz görünüyor

  YanıtlaSil
 3. ahahaa al bende de o kadar:)oysa bi zamanlar yemek blogum vardı benim:))hergün yeni tarifler denemeye bayılırdım şimdi mutfaga sürünerek giriyorum:)Allahtan acemi şansım yoksa da hünerli bi eşim var:)

  YanıtlaSil
 4. ama bu foto böyle şakkadanak koyulur mu böyle bloğa, yapamayanı var hamile'si var. ben kurabiye sevmem ama inan bunların kokusu burnuma geldi.

  YanıtlaSil
 5. fosette: al kahveni gel canım ;D bu arada o sinyalleri eşim de sürekli alıyor ama çaresiz ;p

  STİL SAHİBİ BAYANLAR: teşekkür ederim ;)

  leyya-craftmania: aynen canım, benim de hünerli bir eşim var da aç kalmıyoruz. bu günleri düşünerek evlenmiş olabilirim, kocam duymasın ;p

  Keddy: beklerim çaya ;)

  deniz: canım emin ol ben yapabildiysem herkes yapabilir ;D canını istettiysem kusura bakma. ben de hamile olduğum halde düşünememişim ;(

  YanıtlaSil
 6. Üzücü...
  Bayanlar mutfağa çok yakışır bence.
  Bende her anımı yemek yapmak için kullanabilirim.
  Görüntü süper bence zevk alacağın yemekler yap devamı gelir.başarılısın görüldüğü üzere.
  peki ne yiyorsunuz siz genelde?

  YanıtlaSil
 7. benimki şaka. sadece görüntüsü ve kokusu hoşuma gider kurabiye sevmem. henüz aşermek deyimine uygun bir çok arzulamam da olmadı.sen böyle şiddetli bir istek duydun mu bir şeye?

  YanıtlaSil
 8. bence o kitap yazarıda senin kurabişlerin fotosunu çekse iyi olacak! çünkü çoooook daha güzelllerrrrr

  YanıtlaSil
 9. Olsun; yinede çok hoş elllerine sağlık diyeyim.....Sevgilerrrr...

  YanıtlaSil
 10. sihirli eller: yemek yapmıyor değilim de, pek sevmiyorum diyelim. çoğunlukla evde yeriz biz zaten, dışarda yemeyi sevmeyiz.

  deniz: yok canım, henüz başlamadı öyle şeyler. gerçi ben iştahım normale dönse razıyım ;(

  celebi74: canımmmm!

  annemineli: çok teşekkürler ;)

  YanıtlaSil
 11. hobibox: hayırlı olsun yeni adresin ;)

  YanıtlaSil