5 Haziran 2010

Tatil Hazırlıkları-Hamile Mayosu


Tatilde hangi bikinim giyerim diye karıştırdım plaj çantamı geçenlerde. (Ben yaz boyu her an denize-havuza gidebilme ihtimali olan, kışın da kaldığı otellerde muhakkak havuza giren bir tip olduğum için her an hazırda durur plaj çantam!)

Bir baktım ne göreyim; bütün bikiniler sanki küçük kardeşiminmiş de ben içlerine girmeye çalışıyormuşum gibi davranıyorlar! Hemen panikle alışverişe çıktım tabii. Koca göbeğimi tüm plaja arz-ı endam etmek istemediğimden, bu kez mayolara baktım.

Adının önüne o sihirli "hamile" sözcüğü gelince herşeyin altın suyuna batırılmış muamelesi gördüğünün bilenler bilir! Baktım olacak gibi değil, birkaç kez giyeceğim birşeye 100-150 lira vermeye gönlüm elvermiyor, acil durum planına geçtim: Cumartesi Pazarı! Her gittiğimde olduğu gibi büyük mutlulukla ve "Allah bu semt pazarlarını kurandan, açandan, oralara gelip satış yapanlardan razı olsun!" nidalarıyla çıktım. Bu kendini elbise zanneden mayoyu da 40 TL'ye aldım.

Çok mes'udum blog ;DD5 Haziran 2010 Cumartesi

18 yorum:

 1. hamile mayosuysa normal mayodan daha pahalı, gelin saçıysa normal saçtan daha pahalı, nasıl bi mantıkdır bu yahu! canım harika bir mayo güle güle giy=)

  YanıtlaSil
 2. Çok şıkmış, güle güle kullanın:)
  O koca göbek, bebek olunca çok seviliyor, sevimli duruyordur :)

  YanıtlaSil
 3. Çok kızdım kendime valla ne kadar ihmal etmişim senin blogunu ne kadar uzun zaman olmuş sen neler yapmışsın diye bakmayalı. Valla kusura bakma bu canavarlardan fırsat bulamıyorum.

  bu bikini olayını bende yaşadım canım geçen sen en iyisini yapmışsın. gerçe senin göbiş küçüçük normal bir mayoda sana gayet iyi olurdu. benim son aylarımda deniz sezonu açılmıştı ben en fazla 2 kere giyicem diye eski mayomu giydim valla.

  Bu arada diktiğin elbiselere bayıldım ellerine kollarına sağlık.

  birde bebeşin tahmini geliş tarihi ne zaman.öpüyorum canım toptan yazmış oldm..

  YanıtlaSil
 4. bende hamile mayosu aldım 169 tl ye içim yandı:)donuyor ama göbeğin mutlaka yedek götür yanında ben denizden çıkınca çıkarttım hem

  YanıtlaSil
 5. ben bunu elbise sandim hatta ne kadar kısa diye düşündüm ama böyle alarak iyi yapmışsın malum hamilelikte güneş lekelenmeyi arttırıyor. Ki benim teyzem hamile iken balık adam kıyafeti giydi denize girerken :)

  sonmodayiz.biz

  YanıtlaSil
 6. çok hoşmuş canm. ben de pazarları severim, malesef çorumda istediğim gibi bi pazar yok.. antalyaya her gidişimde hemen cumartesi pazarına gidiyorum, özlem gideriyorum.
  sevgiler..

  YanıtlaSil
 7. hayirli olsun gule gule kullan

  YanıtlaSil
 8. çok hoşdüşünmüşsün bende mayo giymiştim daha rahat oluyor..,bende böylbir mayo almıştım iyi tatiller

  YanıtlaSil
 9. Canım süpermiş mayon
  Koca göbeğimle diyosun ama ben seviyorum plajda hamileleri. Nazar değmesin didp diyip dolanıyorum görünce
  Güzel bir tatil geçirirsin umarım.

  YanıtlaSil
 10. Çok şıkmış,güzel günlerde kullanın.

  YanıtlaSil
 11. hehe çok şeker güle güle kullan ;)

  YanıtlaSil
 12. zeynep: fırsat bu fırsat kazıklayalım mantığı heralde ;p

  Neşetuana: çok sağol ;)

  Ece Çakıroğlu: canım benim de eskilerden biri olsaydı almaya hiç niyetim yoktu valla. bebişi Kasım'ın ilk haftası bekliyoruz canım. bu arada çok teşekkürler ;D

  özge: sağol canım öneri için, alayım bir yedek.

  kalüfer böcüğü: bende henüz leke falan yok ama korkuyorum olacak diye. yüzümü iyice korumayı düşünüyorum..

  YanıtlaSil
 13. burcu küçükturan: evet canım, harika oluyor pazarlar. bazen bulduklarıma ben bile inanamıyorum!

  kutsal hatun: teşekkür ederim canım ;)

  Yelda: sağol canım benim ;D

  AtolyeKedi: teşekkürler...

  meylidesign: ;DD

  YanıtlaSil
 14. ya gözlerim faltaşı gibi açıldı şimdi..ben seni görmüş olabilir miyim cumartesi apzarınca geçen hafta ordaydım ve birini sana benzettim uzaktan ama cesaret edemedim ya değilsen diye..sensen eğer tepinecem şimdi :)

  YanıtlaSil
 15. çatı katı: dur kız tepinme hemen, iki hafta oluyor ben bu mayoyu alalı. zaten bi 15 dk uğrayabilmiştim pazara. hem ööle karşılaşmakla olmaz, beraber altını-üstüne getiricez oranın, di mi tatlım ;D

  YanıtlaSil
 16. güle güle yüz :)evet o sihirli sözcük gelince başa herşey degişiyor

  YanıtlaSil
 17. güle güle kullan canım benim !

  YanıtlaSil
 18. dikisdersi: teşekkürler canım ;D

  celebi74: saol tatlım ;p

  YanıtlaSil