12 Kasım 2015

Orta Avrupa Gezimiz 1 - GrazGeçtiğimiz ay içinde çocukları ailelerimize emanet edip, arkadaşlarımızla birlikte, toplam 4 kişi bir Orta Avrupa turu yaptık. Turun tamamını sevgili eşim organize etti sağolsun. 

Baştan söyleyeyim, bu yazı klasik bir "nasıl gidilir, nerelerde kalınır?" yazısı olmayacak. Bunu benden çok daha iyi yapan bloglar var, onları okuyun. Sadece bloguma bu güzel gezinin notlarını düşmek, çektiğim fotoğrafları sizinle paylaşmak istedim.

Avusturya'nın bir kenti olan Graz'a Türk Hava Yolları'nın doğrudan uçuşu ile yaklaşık 2,5 saatte ulaştık. Biletleri 3-4 ay önceden aldığımız için uçak biletlerimiz yurtiçi uçuşuna denk bir paraya geldi. 


Graz tipik bir Orta Avrupa kenti, tertemiz, düzenli ve yeşil. Toplamda 1,5 gün geçirdiğimiz bu kenti çok sevdik gerçekten.


İşte gezimizin organizasyon kahramanı, sevgili eşim. Bu kez iznini almadım, ilk kez arz-ı endam ediyor burada ;D 


Graz'da havaalanından kiraladığımız araçla yola devam ettik. Sırada Prag, Budapeşte, Viyana ve tekrar Graz var. Hadi ben kaçtım, daha diğer fotoğrafları düzenlemem lazım ;))

8 yorum:

 1. Harikasınız,iyi yapmışsınız..Tam da hayal ettiğim şeyi yapmışsınız ne güzel :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzeldi gerçekten. En kısa zamanda siz de gidersiniz umarım. Sevgiler...

   Sil
 2. çok güzel bir gezi olduğuna eminim.umarım hayatınızdaki herşey bu güzel gezi gibi olur.sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, sevgiler benden size ;))

   Sil
 3. Güzel bir yere benziyor. Bu kilit asma olayı her şehirde var sanırım. Aslında daha bir yaşanmışlık kattığını, kimbilir daha kimler de buralarda gezdi diye düşündürüyor.
  Fotoğrafların devamını da merak ettim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, Avrupa'nın pek çok şehrinde olduğu söyleniyor. Benim de hoşuma gidiyor. Bizdeki ağaca çaput bağlama geleneğine benzetiyorum ben.

   Sil
 4. o fotoğrafları hemen düzenleyip buraya koymalısın . Ben heyecanla bekliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nihayet bugün bir kısmını daha ekledim bloga ;))

   Sil